Verzoek omzetten A1 aansluitingen naar Telemetrie via de Berichtenbox | Partners in EnergieVerzoek omzetten A1 aansluitingen naar Telemetrie via de Berichtenbox | Partners in Energie
Nieuws

Verzoek omzetten A1 aansluitingen naar Telemetrie via de Berichtenbox

171020 3471

In de Energiewet staat dat A1-meetinrichtingen uiterlijk per 1 januari 2028 voorzien moeten zijn van een meetinrichting met communicatiefunctionaliteit (dit betekent dat ze telemetrisch bemeten moeten zijn). Om dit te realiseren moeten er afspraken gemaakt worden tussen de meetbedrijven en netbeheerders over het tijdig aanpassen van deze meetinrichtingen. Concreet betekent dit dat als een meetbedrijf een A1 aansluiting telemetrisch bemeten maakt, de netbeheerder hierover geïnformeerd moet worden. Zodat de aanpassing van de meetinrichting tijdig in het C-AR verwerkt kan worden. In de stamdata van de aansluiting moeten zowel de meetmethode als allocatiemethode op TMT komen te staan.

Het melden van de aanpassing gaat via tickets binnen de Berichtenbox van Partners in Energie.

Je kiest hiervoor:

  • Hoofdcategorie: GV stamgegevens
  • Subcategorie: Aanpassen meet- en allocatiemethode A1 aansluitingen

Je kunt per EAN een apart ticket indienen, maar als je over veel EAN’s tegelijk wilt communiceren, is het ook mogelijk om een bijlage toe te voegen met een overzicht van de betreffende EAN’s.

Meer informatie vind je op:

Deel artikel:

Relevante artikelen

Meer nieuws
Goed beheer maakt het verschil: heb jij jouw registratie op orde?

Goed beheer maakt het verschil: heb jij jouw registratie op orde?

Binnen de energiemarkt draait alles om samenwerking. Marktpartijen, netbeheerders en leveranciers werken dagelijks samen om het energiesysteem betrouwbaar, veilig en toekomstbestendig te houden. Partners in Energie speelt daarin een centrale rol: het is dé plek waar we elkaar vinden, informeren en ondersteunen via o.a. de Berichtenbox, het Contactpersonenregister (CPR) en het Marktpartijenregister (MPR).

Lees meer
Twee contactgroepen verwijderd uit het Contactpersonenregister (CPR)

Twee contactgroepen verwijderd uit het Contactpersonenregister (CPR)

De contactgroepen “Klant- en toestemmingssleutel” en “Verrekenen telemetriecorrecties IC011B” zijn niet langer raadpleegbaar en registreerbaar in het Contactpersonenregister (CPR).

Lees meer
Nieuwe verschijningsvormen van de leveranciersrol

Nieuwe verschijningsvormen van de leveranciersrol

Met de komst van de Energiewet worden een aantal nieuwe verschijningsvormen van de leveranciersrol geïntroduceerd die tot doel hebben de energietransitie te versnellen en lokaal verbruik en productie te stimuleren.

Lees meer